Dėmesio! Registras Lietuvoje vis dar nesukurtas, tam trukdo teisinės ir biurokratinės kliūtys, kurias, tikimės, tikrai įveiksime!

Informacija pacientams apie Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis Registrą

Prieš pateikiant informaciją apie save Registrui, svarbu suprasti, kaip ta informacija bus panaudojama. Pirmiausia turite susipažinti su Informacija apie Registrą, tadau žpildyti Sutikimo anketą ir gale pažymėti „sutinku". Tik tada galėsite užpildyti Registro anketą.

Jeigu perskaičius informaciją kils neaiškumų, kreipkitės nurodytais Asociacijos kontaktais.

„Kas yra pacientų Registras ir kodėl norite sukurti Registrą Lietuvoje?"

Mokslo pažanga per pastaruosius keletą metų lėmė esminius pokyčius kai kurių ligų gydyme. Yra kuriamos naujos gydymo strategijos, planuojamos didelės apimties studijos, kurioms reikia visų šalių pacientų dalyvavimo. Kai kurie nervų-raumenų ligų gydymo metodai skirti tik tam tikriems genetiniams defektams. Planuojant klinikinius tyrimus labai svarbu, kad kuo greičiau būtų surasti tinkami pacientai. Geriausias būdas tai pasiekti - kaupti duomenis apie pacientus į vieną duomenų bazę arba Registrą, kuriame pateikiama visa informacija apie specifinius genetinius defektus, detalės apie ligą ir kita naudinga mokslininkams informacija. TREAT-NMD tinklas kuria tokį Registrą Europoje. Lietuvoje tokį Registrą kuria Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija". Taip pat, kaip ir kitų šalių, Lietuvos Registras bus įtrauktas į bendrą Europos Registrą. Be to, šių Registrų dėka, mokslininkai turės duomenis apie nervų-raumenų ligų paplitimą Europoje ir tai leis kurti medicininių paslaugų plėtrą, gerinti pacientų gydymą ir priežiūrą.

„Kieno duomenys kaupiami registre?"

Tų, kuriems genetiškai patvirtinta(arba įtariama) nervų-raumenų liga.

„Kas gali pildyti Registro formą?"

Jeigu jūs esate pacientas, vyresnis nei 18 metų, galite pildyti formą savarankiškai. Jei jaunesnis nei 18 metų, reikėtų, kad formą pildytų tėvai ar globėjai. Prireikus pasikonsultuokite su diagnozę nustačiusiu gydytoju (ypač atsakant į klausimus apie tikslią diagnozę ir genetines ligos ypatybes)

„ Ką turiu padaryti, kad patekčiau į Registrą?"

Jei sutinkate dalyvauti šiame projekte, turite perskaityti Informaciją apie Registrą, pažymėti Sutikimo anketoje, jog susipažinote su informacija ir sutinkate duomenis perduoti į TREAT-NMD Registrą, tada užpildyti Registracijos formą ir atsiųsti mums.

„Kaip bus naudojami mano duomenys?"

Informacija, kurią jūs pateiksite įeis į Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos „ Sraunija" saugomą Lietuvos Registrą. Priėjimas prie jūsų identifikacinių duomenų (vardo, adreso ir kt.) griežtai apribotas ir tik duomenys apie ligą bus perduoti TREAT-NMD duomenų bazei. Vietoj identifikacinių duomenų kiekvienam pacientui bus suteiktas kodas ir mokslininkai dirbantys su Registro duomenimis dirbs tik su duomenimis apie jūsų ligos ypatybes. Jeigu jie nuspręs, kad jūs atitinkate klinikinių bandymų kriterijus, susisieks su atsakingu asmeniu Lietuvoje. Tada bus susisiekta su jumis ir suteikta informacija apie klinikinius tyrimus ir galimybę juose dalyvauti. Ir jūs, apsisprendę, duosite atsakymą TREAT-NMD tiesiogiai(arba per mus, jei atsirastų kliūčių dėl kalbos). Jūsų duomenys ir jokia asmeninė informacija nebus perduodama. Jeigu jus sudomins dalyvavimas klinikiniuose tyrimuose, gausite visą reikalingą kontaktinę bei kitą informaciją. Jei sutiksite juose dalyvauti, pasirašysite sutikimą. Jeigu to konkretaus pasiūlymo atsisakysite, jūsų duomenys toliau bus saugomi Lietuvos Registre, ir jūs neprarasite galimybės dalyvauti kituose tyrimuose.

„Kaip galiu atnaujinti savo duomenis, jei jie pasikeistų?"

Mes kasmet išsiųsime jums Registracijos anketą, kad galėtumėte pakeisti duomenis, jei to reikės. Jei ne, atsiųsite atgal nepakeistą. Arba jūs patys galite informuoti apie pasikeitimus(adresas, galimybė judėti ir pan.)

„Kaip aš būsiu identifikuotas Registre?"

Jūsų asmeniniai duomenys Lietuvos Registre turi būti saugomi taip, kad mes galėtume su jumis susisiekti, kad galėtume jus informuoti apie klinikinius bandymus ar kitą naudingą informaciją. Kiekvienas pateikęs duomenis Registrui gaus unikalų kodą, su juo ir bus susieta jūsų informacija apie ligos ypatybes. TREAT-NMD ir trečiosioms šalims ( mokslininkams, laboratorijoms ir t.t.)bus matoma tik informacija apie ligą ir jūsų kodas.

„Ar mano duomenys bus konfidencialūs?"

Jūsų visi duomenys neribotą laiką bus saugomi asociacijos, atsakingas asmuo - asociacijos prezidentė Kristina Antanavičienė. Registro įsteigimas reikalauja failo, kuriame saugoma asmeninė informacija ir medicininiai duomenys. Šiam failui bus taikoma duomenų apsauga (remiantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, 95/46/EC, 95/9/EC Europos Sąjungos Direktyvomis). Visa informacija, kurią mes gausime iš jūsų, bus naudojama konfidencialiai. Informacija bus šifruojama ir saugoma saugiame serveryje.

Jokiuose kituose dokumentuose, išskyrus jūsų anketą, asmeniniai duomenys nebus panaudoti.

Tretieji asmenys (mokslininkai, laboratorijos ir pan.) Europos Registre galės dirbti tik su anonimine informacija, tai yra, su ligos detalėmis, pažymėtomis kodu. Net ir apdorodami anoniminius duomenis, jie turės gauti Etikos komiteto ir kitų kontroliuojančių institucijų leidimą. Jūsų duomenys nebus prieinami nei valstybinėms, nei verslo, nei švietimo, nei gydymo įstaigoms, nei kam kitam.

„Kokią naudą galiu gauti dalyvaudamas Registre?"

Jokio užmokesčio ar kitokios finansinės naudos dalyvaudami Registre negausite. Registras jums naudingas dėl šių priežasčių:

Šiuo metu nervų-raumenų ligos nepagydomos. Ir nauji gydymo būdai, tiriami klinikinių bandymų metu, gali būti vienintelis šansas pagerinti ligos eigą. O tokiuose klinikiniuose tyrimuose galite dalyvauti tik pateikę savo duomenis Registrui.

Mes taip pat Jums pranešime, jei mes gausime naujos informacijos apie jūsų ligą, kuri gali būti jums įdomi - pavyzdžiui, informacija apie geresnę priežiūrą ar net gydymą.
Surinkti duomenys gali padėti kitiems pacientams sergantiems ta pačia liga. Statistiniai duomenys yra labai didelė motyvacija mokslininkams ir laboratorijoms, kuriančioms vaistus. Be to, kiekvieno duomenys pasitarnauja kuriant priežiūros

Apibendrinta statistinė informacija apie mūsų registrą ir kitų Europos Registrus bus pateikta TREAT-NMD svetainėje. Taigi, jums bus suteikta galimybė sužinoti, kiek kitų pacientų Europoje serga ta pačia liga.

„Aš noriu dalyvauti klinikiniuose tyrimuose. Ar mano dalyvavimas Registre tai garantuoja?"

Nors vienas iš pagrindinių šio Registro tikslų yra palengvinti pacientų dalyvavimą klinikiniuose tyrimuose, ir mokslininkams atlikti jų paiešką, nėra jokių garantijų, kad jūs dalyvausite klinikiniuose tyrimuose. Svarbu, kad jūs suprastumėte, kad gali būti įvairių sąlygų, kurios neleis jūsų įtraukti į konkretų tyrimą.

Jei esate suinteresuoti dalyvauti klinikiniuose tyrimuose, prašome pažymėti atitinkamą eilutę Sutikimo anketos pabaigoje.

"Aš nenoriu dalyvauti klinikiniuose tyrimuose. Ar turėčiau užpildyti Registracijos formą? "

Mes tikimės, kad jūs būsite suinteresuoti užpildyti Registracijos formą, net jei nenorite dalyvauti klinikiniuose tyrimuose. Jūsų informacija bus naudinga mokslininkams, kurie nori daugiau sužinoti apie pacientus, sergančius nervų-raumenų ligomis. Ir tikimės suteikti jums naudingos informacijos. Jei nenorite gauti informacijos apie klinikinius tyrimus, kuriuose galite dalyvauti, prašome pažymėkite "Ne" atitinkamame Sutikimo dokumento klausime.

„Jeigu aš persigalvoju ir nebenoriu dalyvauti Registre?"

Jūsų dalyvavimas šiame projekte yra visiškai savanoriškas. Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas suteikia jums teisę naudotis savo duomenimis ir juos ištaisyti arba pašalinti juos visiškai bet kuriuo metu. Jei Jūs norite, pašalinsime jūsų informaciją iš registro, galite tai padaryti be jokio paaiškinimo. Jei jūs norite pasitraukti iš Registro, turite pranešti atsakingam asmeniui:

Kristina Antanavičienė Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija", tel. +37068612510

Paremkite Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos Sraunija veiklą

1 Paremkite asociaciją 2%

Skirkite 2% savo pajamų mokesčio Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijai Sraunija!

Skirti 2%

2 Bankiniu pavedimu

Paremkite, pervesdami pinigus į Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos Sraunija sąskaitą.

Susisiekti

3 Paremkite mus kitu būdu

Pasiūlykite savo pagalbą, susisiekdami su mumis

Susisiekti

Asociacija

Pavadinimas: Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija"

Kodas: 302571673

Registravimo data: 2010m. gruodžio 03d.

Atsiskaitomoji sąskaita

Bankas: AB „SEB bankas“

A/S: LT397044060007670156 (LTL)

Asociacija nėra PVM mokėtoja

Kontaktai

 

Buveinės adresas: Piliuonos 1, Noreikiškių km. Ringaudų sen. Kauno r. LT-53363

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Copyright © 2010 - 2018 Sraunija